Науково-дослідний центр розвитку ідей Василя Сухомлинського

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу фото-1-1024x685.jpgЗ 1 листопада 2018 року розпочав свою роботу Науково-дослідний центр розвитку ідей Василя Сухомлинського. Даний осередок утворено до 100-ї річниці з Дня народження українського педагога світового рівня Василя Сухомлинського та з метою вивчення і популяризації його педагогічної спадщини в системі вищої, середньої початкової та дошкільної освіти, шляхом встановлення постійних контактів з науковими та навчальними закладами України та зарубіжжя.

Науково-дослідний центр розвитку ідей Василя Сухомлинського входить до структури Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського і підпорядковується факультету педагогічної та соціальної освіти. Осмислення педагогічного доробку Василя Сухомлинського, уміле використання на практиці його актуальних думок і геніальних ідей, збагачує досвід роботи педагогів на принципах послідовності і наступності в усіх ланках освіти, сприяє успішному розв’язанню проблеми духовного розвитку особистості. 

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу фото-6-1024x576.jpgЩороку до річниці від дня народження Василя Олександровича проводиться конкурс творчих і наукових робіт студентської молоді. За результатами конкурсу готується виставка «Ціле море світла». Щомісяця збирають коло однодумців цікаві науково-методичні семінари, метою яких є обговорення теоретичних поглядів і практичного досвіду В.О. Сухомлинського з проблем виховання особистості в учнівському колективі, які найбільш повно відповідають вимогам сучасності, сприяють поглибленню гуманістичної спрямованості виховного процесу. Завдяки впровадженню на реалізації ідей Василя Сухомлинського, зокрема, відтворенню Уроків мислення серед природи, успішно здійснюється співпраця із закладами дошкільної освіти та закладами загальної середньої освіти Миколаївщини.

 

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу фото-10-1024x683.jpg

 

 

Гарною традицією стало щоосені відвідувати батьківщину Василя Сухомлинського – смт. Павлиш, де на студентів і викладачів чекає незабутня екскурсія до Державного педагогічно-меморіального музею Василя Сухомлинського. Тут на власні очі можна побачити місця, де жив, працював і надихався на творчість наш славетний співвітчизник.

Запрошуємо до співпраці освітян Миколаївщини для проведення спільних семінарів-практикумів на тему: «Пізнавати світ розумом і серцем», зустрічей за круглим столом, педагогічних читань: «Про виховання моральної краси» та ін.