Кафедра дошкільної освіти

В.О. Сухомлинський стверджував: «від педагога залежить чим стане серце дитини: ніжною квіткою чи засушеною корою. Заповітна мрія кожного мислячого педагога – щоб серце вихованця було чутливим до кожного слова виховання, щоб дитяча душа відгукнулась, мов ніжна струна на тонку музику його душі».

Якщо ти хочеш дізнатися як правильно виховати людяну, доброзичливу, фізично розвинуту особистість – стань студентом спеціальності 012 Дошкільна освіта.

Спеціальність «Дошкільна освіта» є перспективною і стратегічно необхідною. Студенти, які отримають освіту бакалавра з дошкільної освіти, можуть бути впевнені в тому, що завжди матимуть місце роботи і займатися такими напрямами професійної діяльності: виховання та навчання дітей дошкільного віку в освітніх закладах; організація методичної роботи з дошкільної освіти в закладах дошкільної освіти, центрах розвитку дітей, інтернатах, дитячих санаторіях; навчання дитини в умовах родинного виховання, дитячого будинку; організація гурткової роботи, консультування з питань сімейного та дошкільного виховання, спеціаліст з організації дошкільної освіти при місцевих відділах освіти.

Студенти спеціальності «Дошкільна освіта» отримують знання з психологічного розвитку дитини від народження до її вступу до школи, з методик мовленнєвого, логіко-математичного, фізичного, патріотичного, морального виховання, з підготовки дитини до школи. А також беруть активну участь у різноманітних заходах: Науковому пікніку, де показують свої творчі здібності; Міжнародних та Всеукраїнських конференціях (виступають з доповідями і презентують розробки досліджень різних напрямів розвитку дітей дошкільного віку), національно-патріотичних акціях (квестах, Презентація книги «Погляди Г. Ващенка»; «Герої живуть поруч»; Конкур світлин «З Україною в серці»), з першого курсу долучаються до волонтерської діяльності (показ вистави для дітей Міського будинку дитини, Центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія», організовують благодійні ярмарки, опікуються родинами, які потрапили в складні життєві ситуації).

Якщо ти хочеш поринути у вир активного насиченого життя, сповненого незабутніх  вражень – обирай спеціальність Дошкільна освіта.

Склад кафедри:

1 Степанова Тетяна
Михайлівна
декан факультету педагогічної та соціальної освіти, доктор педагогічних наук, професор
2

Атаманчук Юрій

Миколайович

завідувач кафедри дошкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор
3 Трифонова Олена
Сергіївна
доктор педагогічних наук, професор
4 Соколовська
Олександра
Семенівна
доктор філософії в галузі освіти, доцент
5 Рогальська Надія
Василівна
доктор філософії в галузі освіти, професор
  Лісовська Тетяна
Адамівна
доктор філософії в галузі освіти, доцент
7 Курчатова
Анжеліка
Віталіївна
доктор філософії в галузі освіти, старший викладач
  Тесленко Світлана Олегівна доктор філософії в галузі освіти

Історія кафедри

У 1998 році в Миколаївському державному педагогічному інституті за ініціативою кандидата педагогічних наук, доцента Степанової Тетяни Михайлівни, фахівця в галузі  дошкільної освіти, було відкрито спеціальність «Дошкільне виховання» з обсягом набору по 50 осіб на денну і заочну форми навчання.  У вересні 2000 року секція дошкільної освіти при кафедрі педагогіки Миколаївського державного педагогічного університету, яку очолював відомий своєю невтомною енергією професор Юрій Олександрович Грицай, виокремилась у самостійну кафедру дошкільної освіти, поповнивши своєю кількістю кафедри педагогічного факультету вже Миколаївського державного педагогічного університету. Кафедру очолила кандидат педагогічних наук, доцент Степанова Тетяна Михайлівна.

1 вересня 2012 року було створено факультет розвитку дитини, до структури якого входила кафедра дошкільної освіти та соціального розвитку особистості під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Степанової Т.М.

Кадровий склад кафедри формувався із урахуванням структури навчального процесу та вимог до підготовки фахівців. Велика увага приділяється підвищенню кваліфікації науково-педагогічних кадрів. За останні 5 років співробітниками кафедри була захищена 1 докторська дисертація: О.С.Трифонова «Теоретико-методичні засади формування мовленнєвої особистості дітей старшого дошкільного віку» зі спеціальності 13.00.02 – теорія і методика навчання (українська мова) та 3 кандидатські дисертації: І.М.Кардаш «Творчий розвиток філологічної спадщини О.О. Потебні в сучасній лінгводидактиці» зі спеціальності 13.00.02 – теорія і методика навчання (українська мова), Т.А.Лісовська «Індивідуально-диференційований підхід до музичного виховання дітей старшого дошкільного віку» зі спеціальності 13.00.08 – дошкільна педагогіка, А.В. Курчатова  «Підготовка майбутніх вихователів до шанобливого ставлення до батька в дітей старшого дошкільного віку» зі спеціальності 13.00.08 – дошкільна педагогіка. Під керівництвом О.С.Трифонової виконує кандидатське дослідження 1 здобувач (С.О.Тесленко).

З 1 вересня 2015 року було створено факультет дошкільної та початкової освіти, до структури якого входить кафедра дошкільної освіти, яку очолює професор Н.В.Рогальська.

Сьогоденна науково-дослідна проблема кафедри – «Теоретико-методичні засади формування готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в Новій українській школі».

Колектив кафедри співпрацює з Уманським державним педагогічним університетом імені П.Тичини, Херсонським державним університетом, Прикарпатським національним педагогічним університетом імені Василя Стефаника з метою переймання досвіду організації процесу навчання; проведення науково-практичних семінарів, конференцій з актуальних проблем дошкільної освіти.

Професор О.С.Трифонова є вченим секретарем, а доцент О.С.Соколовська – членом спеціалізованої вченої ради К 38.134.02 із захисту кандидатських  дисертацій зі спеціальностей 13.00.02 – теорія та методика навчання (українська література) і 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (м. Миколаїв).